w

WOŚP w Jaworzynie – 7088,78 zł

XX Finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy w Jaworzynie Śląskiej już za nami. Dzięki ofiarności ludzi dobrego serca i pracy wolontariuszy udało nam się zebrać podczas tegorocznego finału 7088,78 zł. Pieniądze te zostaną przekazane Fundacji WOŚP, która dzięki temu będzie mogła zakupić sprzęt ratujący życie wcześniaków oraz pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, chorych na cukrzycę.
Od wczesnych godzin porannych nasi wolontariusze kwestowali na ulicach Jaworzyny Śląskiej i w innych miejscowościach naszej gminy. Podobnie jak w latach poprzednich aktywnie wsparli nas mieszkańcy Pastuchowa, gdzie w byłej kawiarni “Mimoza” zorganizowano specjalne orkiestrowe kiermasze. Nad wolontariuszami z Pastuchowa czuwały Panie Barbara Nowak oraz Agnieszka Szkudniewska.
Podczas XX Finału pomogli także członkowie Jaworzyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, którzy zorganizowali przejazdy swoim taborem na trasie Jaworzyna Śląska – Pastuchów.
Zbiórka uliczna zakończyła się o godzinie 16:00, a następnie była kontynuowana w SOKiBP, gdzie o godzinie 17:00 rozpoczęła się impreza finałowa, przygotowana przez wolontariuszy z jaworzyńskiego sztabu WOŚP. W tym roku dla Orkiestry zagrały dwa zespoły: RapMetoda wraz z Kusei’em oraz Back To The Dreams. Wyniki zbiórki ogłoszono tuż przed godziną 20:00, kiedy to zakończono przeliczanie pieniędzy z puszek kwestarskich. Każdą zebraną złotówke i grosz skrupulatnie sumowały orkiestrowe “liczarki”: Anna Wojtacha, Joanna Sionkowska, Dagmara Wyłub, Anna Zając, Dagmara Gruszczyńska oraz Katarzyna Rainsz.
Chociaż podczas tegorocznego Finału zebrano nieco mniejszą kwotę, niż w roku ubiegłym, gofry przyklejały się do gofrownicy, część wolontariuszy w dniu Finału z różnych przyczyn nie mogło wspomóc Orkiestry, a pogoda nie dopisała, to należy podkreślić, że po raz kolejny w sercach mieszkańców naszej gminy zagrała muzyka Wielkiej Orkiestry.
Ze strony Sztabu WOŚP pragniemy przekazać serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy zarówno finansowo, jak i rzeczowo wsparli tegoroczną zbiórkę. Wśród osób prywatnych oraz firm, które przekazały dary na rzecz organizacji XX Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej znaleźli się: Sklep “Oscar”, Sklep Spożywczy Państwa Kozłowskich w Jaworzynie Śląskiej, Salon kosmetyczny “Diana”, Pizzeria “Wega”, Piekarnia “Ciasteczko” Państwa Bykowskich, Cukiernia Bogusław Huk, Sklep “Lotos”, Sklep “Kropka”, Sklep “Alf” Pani Teresy Kolasińskiej, Supermarket “Eko”, Piekarnia “Profit-Bis” Państwa Wychowanków, Hurtownia “Unicastle” Pani Justyny Motylewskiej, Gabinet Kosmetyczny Pani Karoliny Woźniczki, Pań Władysław Jabcoń, Księgarnia Państwa Polczyńskich, Sklep “Brand Collection”, Jaworzyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz wielu innych życzliwych Orkiestrze osób. Przede wszystkim jednak, największe podziękowania należą się wolontariuszom, którzy poświęcili kawałek swojego życia, aby pomóc w realizacji szczytnego celu.

źródło: SOKiBP

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Herb Gminy Jaworzyna Śląska

Można składać wnioski o stypendia

XX Finał WOŚP