w

Wizyta gości z Teplic nad Metują

4 lutego 2012 roku Gminę Jaworzyna Śląska odwiedziła delegacja z naszej gminy partnerskiej – Teplic nad Metują z Republiki Czeskiej. Podczas oficjalnej części wizyty odnowiono porozumienie o współpracy pomiędzy gminami, które podpisali Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz i Starosta Teplic nad Metują Milan Brandejs. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów na temat dotychczasowej współpracy i kierunków jej rozwoju w przyszłości. Obie strony zadeklarowały chęć dalszego kontynuowania partnerstwa w oparciu o imprezy sportowe, kulturalne, wymianę młodzieży oraz kontakty mieszkańców oraz organizacji pozarządowych.

Po oficjalnej części wizyty obie strony rozegrały towarzyski mecz piłki siatkowej, w którym lepsi okazali się Czesi, wygrywając 15-12 w tie-breaku.

W zeszłym roku obchodziliśmy 15 rocznicę współpracy z Teplicami nad Metują.

 

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Glob Max gromi

Wybierz imię dla Przedszkola