Westerplatte – ciąg dalszy

Westerplatte dzisiaj

Perypetiom, związanym z „remontem” ulicy Westerplatte w Jaworzynie Śląskiej ciąg dalszy. Rada Miejska w Jaworzynie Śląskiej na ostatniej Sesji, która odbyła się w dniu 13 maja br., podjęła stanowisko w sprawie ostatnich „wyczynów” służb drogowych. Pod pismem, skierowanym do Zarządu Powiatu Świdnickiego, Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Świdnickiego podpisał się także z upoważnienia Burmistrza Jaworzyny Śląskiej – jego Zastępca – Pan Marek Zawisza.

Przedstawiamy tekst stanowiska Radnych:

W związku z zakończeniem prac remontowych na ulicy Westerplatte i Wolności w Jaworzynie Śląskiej, będącej drogą powiatową, Rada Miejska w Jaworzynie Śląskiej, wsłuchując się również w opinie mieszkańców, negatywnie ocenia wykonane prace.

Zlikwidowanie nawierzchni asfaltowej i pozostawienie kostki brukowej nie spełnia oczekiwań użytkowników drogi oraz mieszkańców przyległych budynków. W chwili obecnej powierzchnia drogi jest bardzo nierówna, a jej użytkowanie, w szczególności przez samochody ciężarowe, jest niezwykle

hałaśliwe, a przez to uciążliwe dla mieszkańców budynków przyległych do drogi.

Mając na uwadze dotychczasową wzorową współpracę Gminy ze Służbą Drogową Powiatu Świdnickiego, apelujemy o przywrócenie nawierzchni asfaltowej na ulicy Westerplatte i Wolności w Jaworzynie Śląskiej.

Z oryginałem dokumentu można zapoznać się na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

Inicjatywa Radnych jest jak najbardziej słuszna, jednak ze swojej strony chcielibyśmy także podkreślić nowatorską technikę  wykonania podjazdów pod chodniki na ulicy Westerplatte, które z jednej strony ułatwiają wjazd w podwórza, z drugiej jednak stanowią zagrożenie dla rowerzystów, którzy próbują poruszać się po „wyremontowanej” ulicy.

Nie sposób zapomnieć o wszędobylskim kurzu, który pozostał po niechlujnie oczyszczonej z resztek asfaltu ulicy. Mieszkańcy ulicy Westerplatte z pewnością cieszy konieczność częstego mycia okien i balkonów. Zadowoleni muszą także być rodzice  dzieci, uczęszczających  do Szkoły Podstawowej przy ulicy Mickiewicza i Przedszkola, kiedy wracają do domów umorusane od stóp do głów.

W naszej sondzie na najbardziej szpecący Jaworzynę Śląską obiekt  „wyremontowana” ulica Westerplatte zajęła II miejsce, zaraz po dworcu PKP. Proponujemy trochę lżejsza sondę, poświęconą sposobom poruszania się pojazdami po „kocich łbach”,  a dalsze perypetie ulicy Westerplatte będziemy przedstawiać w kolejnych artykułach.

 

 

 

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.