W powiecie świdnickim brak zakażeń koronawirusem

Koronawirus

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy poinformowała w dzisiejszym komunikacie, że na terenie powiatu świdnickiego nie ma osób zakażonych wirusem SARS-CoV2. To pierwszy raz od wykrycia pierwszych zachorowań na COViD-19, kiedy w miejscowościach naszego powiatu nie odnotowuje się ani jednego przypadku choroby.

Powiat świdnicki, dn. 13.07.2020 (stan na godzinę 14.00):

  • liczba osób objętych kwarantanną – 3
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 0
  • liczba osób ze względu na podejrzenie COVID-19 – 0
  • liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (potwierdzonych) – 131 (12 przypadków Świebodzice, 86 przypadków Świdnica, 10 przypadków gmina Świdnica, 4 przypadki Strzegom, 3 przypadki gmina Strzegom, 6 przypadków Żarów, 5 przypadków gmina Żarów, 2 przypadki gmina Jaworzyna Śląska, 1 przypadek Marcinowice, 1 przypadek gmina Dobromierz, 1 przypadek – osoba bezdomna)
  • liczba ozdrowieńców – 120 (56 kobiet i 20 mężczyzn ze Świdnicy, 6 kobiet i 4 mężczyzn z gminy Świdnica, 8 kobiet i 4 mężczyzn ze Świebodzic, 3 mężczyzn i 1 kobieta ze Strzegomia, 2 mężczyzn z gminy Strzegom, 2 kobiety i 4 mężczyzn z Żarowa , 3 mężczyzn i 2 kobiety z gminy Żarów, 2 kobiety gmina Jaworzyna Śląska, 1 kobieta Marcinowice, 1 mężczyzna bezdomny, 1 kobieta gmina Dobromierz)
  • liczba zgonów – 11

Pomimo tego, że aktualny stan epidemiologiczny wskazuje na cofanie się epidemii, pamiętajmy o stosowaniu się do wytycznych służb sanitarno-epidemiologicznych, lekarzy, władz państwowych, władz samorządowych ale również kierowanie się zdrowym rozsądkiem.

Bieżące informacje na temat epidemii koronawirusa i choroby COVID-19.

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Świdnicy

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.