Urzędnicy pomogą wypełnić deklaracje

herbWprowadzenie w życie tak zwanej ustawy śmieciowej idzie jak po grudzie. Jak wcześniej podejrzewali eksperci – nie wszyscy potrafią odnaleźć się w nowych regulacjach, które wprowadza uchwalone przez Sejm nowe prawo dotyczące gospodarki odpadami.  Do końca kwietnia bieżącego roku właściciele i zarządcy nieruchomości powinni dopełnić obowiązku złożenia deklaracji, na podstawie której zostanie określona miesięczna opłata za wywóz śmieci. Część osób ma z tym bardzo duże problemy, gdyż zasady naliczania tzw. podatku śmieciowego nie są jasne i klarowne.

Każda z osób, która potrzebowała pomocy w wypełnieniu deklaracji, bądź dodatkowych wyjaśnień mogła takowe otrzymać w Urzędzie Miejskim. Okazało się jednak, że grono osób, które nie złożyło jeszcze deklaracji jest nadal dosyć spore.

Urzędnicy gminni organizują spotkania dla mieszkańców, które mają dotyczyć nowych zasad gospodarki odpadami. Odbędą się one w najbliższy poniedziałek (29 kwietnia) o godz. 16 w Szkole Podstawowej przy ul. Mickiewicza i o godz. 17 w Gimnazjum przy ul. Jana Pawła II. W trakcie spotkania pracownicy Urzędu Miejskiego przedstawią obowiązujące przepisy, omówią zasady funkcjonowania systemu w gminie oraz pomogą przy wypełnianiu deklaracji.

źródło: własne, Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Podobne artykuły

3 Thoughts to “Urzędnicy pomogą wypełnić deklaracje”

  1. Janek

    Cała ta ustawa śmieciowa to do śmieci się nadaje. Pod płaszczykiem ochrony środowiska narzuca się kolejny podatek i podwyższa opłaty za wywóz śmieci. By żyło się lepiej. Chory kraj.

  2. RENO

    Popieram Janka. Robią z nas wała w biały dzień.

Comments are closed.