w

Trwają żniwa w Gminie Jaworzyna Śląska

Żniwa Gmina Jaworzyna Śląska

W Gminie Jaworzyna Śląska żniwa ruszyły pełną parą. Nadszedł czas ciężkiej rolniczej pracy, będącej zwieńczeniem całego sezonu. Rolnicy starają się maksymalnie wykorzystać momenty sprzyjającej pogody, aby zebrać z pól swoje plony. Zmienna pogoda negatywnie wpłynęła na wegetację roślin i w efekcie żniwa są w tym roku nieco opóźnione.

Rolnicy przystąpili już do rzepakowych żniw, a niektórzy nawet je zakończyli. Do zbioru gotowe są również pszenżyto oraz żyto. Zbiory pszenicy, w zależności od pogody także będą mogły rozpocząć się w przeciągu najbliższych dni. Największe zaangażowanie w prace żniwne i najintensywniejszy ruch „na polach” przewiduje się na przełomie lipca i sierpnia.

Według informacji Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z 24 lipca 2020 r., najwyższe zaawansowanie prac żniwnych zanotowano na terenie makroregionów legnickiego i wrocławskiego. Zebrano tam odpowiednio 8% i 4% zbóż oraz po około 19% rzepaku. Najmniej zaawansowane są prace żniwne w rejonach jeleniogórskim i wałbrzyskim.

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Łatwiej trafisz pod właściwy adres

Labirynt z kukurydzy Milikowice

Zobacz jak powstawał labirynt w Milikowicach