w

Trwa akcja pomocy dla Karolinki

Pomoc dla Karolinki z Milikowic. Kiermasz

Pyszne ciasta, loteria fantowa i mnóstwo dobrej zabawy – za nami piknik z okazji Dnia Dziecka, jaki odbył się 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Imprezę zorganizowano w ramach solidarności i pomocy chorej na nowotwór 9-letniej Karolince Gładkiej z Milikowic. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na leczenie dziewczynki. 

Karolinka jest uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej. Uwielbia się bawić, jeździć na rowerze i rolkach, ma mnóstwo pomysłów i marzeń. Niestety, jej dzieciństwo zaburzyła choroba. Dziewczynka walczy z nowotworem. Rodzina i przyjaciele jednoczą siły, by wesprzeć ją i jej rodzinę w tej nierównej walce. Trwa zbiórka środków na leczenie dziecka. 1 czerwca do akcji pomocy zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, rodziców i nauczycieli. Na terenie placówki zorganizowano kiermasz ciast i loterię fantową. Wystarczyła chwila, by wyprzedać słodkości, nie mniejszym powodzeniem cieszyła się też loteria fantowa.    To nie koniec wydarzeń organizowanych na rzecz 9-latki.

2 czerwca na słodkości i swojskie pierogi zapraszają mieszkańcy Milikowic. Będzie można je nabywać od godz. 14.00 na świetlicy wiejskiej. Także 2 czerwca na kiermasz ciast zaprasza Przedszkole Samorządowe „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej. Słodkości będzie można kupić od godz. 5.30 do 13.30 pod przedszkolem, a od godz. 14.00 – pod siedzibą Zakładów Porcelany Stołowej “Karolina”.   

Na profilu społecznościowym na facebooku cały czas działa grupa licytacyjna, na której każdy może wystawić dany przedmiot. Całkowity dochód z aukcji trafi na konto dziewczynki. 

Dziewczynkę można wesprzeć, przekazując darowiznę na jej subkonto w fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 Tytułem: Karolina Gładka.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Jaworzyna Śląska

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Mateusz Jopek zawody lekkoatletyczne Węgry

Drugie miejsce Mateusza Jopka w WACTB na Węgrzech