Święto Niepodległości

Obchody 94 rocznicy odzyskania niepodległości w naszym mieście rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Kanonik Janusz Stokłosa. Wzięli w niej udział: Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, Zastępca Burmistrza Marek Zawisza, Radni, przedstawiciele szkół, organizacji pozarządowych, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy gminy.

W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz podkreślił, jak ważne są słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna i Niepodległość. Przypomniał, że niezależnie od różnorodności barw w naszym kraju – powinny królować w nim dwa kolory: biel i czerwień.

Po nabożeństwie, procesja udała się do Krzyża Misyjnego, gdzie władze gminy i reprezentantki Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów złożyli wieńce.

Kolejnym punktem świętowania w naszym mieście był I Bieg Niepodległości. Wzięło w nim udział 27 osób. Na każdego z uczestników czekał gminny kalendarz na nadchodzący rok oraz koszulka z herbem gminy. Zwycięzcą biegu został Piotr Sułek, którego nagrodzono pucharem. Wyróżnienia i nagrody rzeczowe otrzymali również najmłodszy biegacz – Kacper Kluska i najstarszy biegnący – Antoni Szewczyk.

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej odbył się Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości (więcej o turnieju tutaj).

źródło: UM, własne

Podobne artykuły