w

Święta w Muzeum Kolejnictwa

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej przejazdy po trasie parowej

Na muzealnej mapie Polski od 20 marca trwa lockdown. Jedyną możliwością zwiedzania w tym okresie to odwiedzenie miejsc, które udostępniają przestrzenie i zbiory znajdujące się na wolnym powietrzu. Takim miejscem jest Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które zaprasza turystów podczas nadchodzącego świątecznego weekendu.

Muzeum Kolejnictwa to ponad 150 lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, wagony towarowe i osobowe a także kolejowe pojazdy specjalistyczne ustawione na ponad 2 km torów. Budynki techniczne służące do utrzymywania maszyn m.in 19-stanowiskowa parowozownia, piaskownia, olejarnia, żurawie wodne czy dźwig węglowy.

Turyści mogą skorzystać z przejażdżek po Trasie Parowozowej. Obywają się one w weekendy o godzinach: 12.00 , 14.00 i 16.00. W trakcie samodzielnego zwiedzania można wziąć udział w grze terenowej i po jej pomyślnym zakończeniu otrzymać nagrodę. Część ekspozycji można też zwiedzać z przewodnikiem.

Jeżeli podczas zwiedzania dopadnie Was głód, na terenie Muzeum działa Kolejowe Bistro. Bar zorganizowany w stylowym, oryginalnym wagonie barowym PKP z lat 70 serwuje potrawy kuchni polskiej.

W niedzielę 28 marca Muzeum zapraszam dodatkowo na prezentację wyjątkowego klasyka motoryzacji, czyli drezyny Warszawa M20. Odbędzie się ona o godz. 13 00. W poniedziałek Wielkanocny będzie można wziąć udział w specjalnie przygotowanej Grze Terenowej, polegającej na poszukiwaniu świątecznych zajączków na muzealnej bocznicy.

Więcej informacji na temat działalności Muzeum, godzin otwarcia i cen biletów wstępu na stronie: www.muzeumkolejnictwa.pl

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Konkurs Wielkanocny Jaworzyna Śląska prace laureatów

Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty

Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej

Dodatkowe 1,7 mln na inwestycje w gminie