w

Strefa w Jaworzynie Śląskiej ma pierwszego inwestora

Strefa Jaworzyna Śląska
strefa Jaworzyna Śląska

Strefa Przemysłowa w Gminie Jaworzyna Śląska doczekała się pierwszego inwestora. Władze Gminy informują, że na terenie jaworzyńskiej strefy gospodarczej pojawi się firma Firefamily Sp. z o.o.

Firma Fire Family Sp. z o. o. powstała jako dostawca  grilli, akcesoriów grillowych i kominkowych czy podpałek. Współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, supermarketami i marketami budowlanymi. Spółka kooperuje także z ponad tysiącem małych i dużych, lokalnych i krajowych firm. Swoje produkty wysyła za granicę. Odbiorcami są firmy z całej Europy, Ameryki Północnej, a nawet Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W pobliżu wsi Pasieczna, na zakupionym od gminy 1,3 hektarze gruntów powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 2000-2500 metrów kwadratowych. Zatrudnienie w nowym zakładzie ma znaleźć kilkudziesięciu pracowników. Firma planuje rozpoczęcie działalności w drugiej połowie 2021 roku.

Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz nie ukrywa zadowolenia z pozyskania inwestora. – Szefowie firmy podkreślali, bardzo dobre przygotowanie terenów inwestycyjnych, świetną lokalizację oraz atrakcyjną cenę. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce znajdą się kolejni inwestorzy, którzy ulokują swoje przedsiębiorstwa na terenie naszej gminy.

źródło: FB Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Muzeum Jaworzyna Śląska lokomotywa parowóz

Muzeum w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na weekendowe przejazdy

Sekcja kolarska GLKS Jaworzyna Śląska

Nowa sekcja kolarska GLKS Jaworzyna Śląska