Strajk nauczycieli w Gminie Jaworzyna Śląska

W poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r. Związek Nauczycielstwa Polskiego, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczyna ogólnopolski strajk nauczycieli. Celem strajku jest zmuszenie rządu do zwiększenia nauczycielskich pensji. Trwające od kilku dni negocjacje pomiędzy stroną rządową, a organizacjami związkowymi nie przyniosły do tej pory żadnego porozumienia.

Szkoła Podstowa w Jaworzynie Śląskiej

Jaki wpływ będzie miał strajk nauczycieli na nadchodzące egzaminy klas ósmych i gimnazjalnych? Czy od poniedziałku dzieci będą mogły spokojnie wyruszyć, jak zwykle do szkoły? Czy zajęcia dydaktyczne będą odbywać się? To pytania, które zadaje sobie wielu rodziców.

W Gminie Jaworzyna Śląska w strajku nie uczestniczą nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie i Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie. W Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, według komunikatu Dyrekcji zajęcia w budynku przy ulicy Jana Pawła II (klasy V-VIII i III gimnazjum) będą odbywać się bez zmian, natomiast w związku z dołączeniem do strajku kilku nauczycieli w budynku przy ul. Mickiewicza, szkoła od poniedziałku będzie organizować zajęcia dydaktyczne oraz opiekuńcze dla uczniów. Szkolna stołówka, świetlice pracują bez zmian, a dowozy uczniów realizowane są według stałego harmonogramu. Rodzice mogą więc w poniedziałek spokojnie wysłać swoich podopiecznych do szkół. Egzaminy klas ósmych oraz gimnazjalny odbędą się w wyznaczonych wcześniej terminach, bez zakłóceń.

źródło: SP Jaworzyna Śląska, SP Stary Jaworów, SP Pastuchów

Podobne artykuły