w

Stawki za śmieci i harmonogramy wywozów na 2021 rok

Odpady śmieci

Od 1 stycznia 2021 w gminie Jaworzyna Śląska obowiązują nowe stawki za odbiór odpadów. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miejska na sesji 28 grudnia 2020 r. Zmianę stawki wymusiło postępowanie przetargowe oraz zawarcie nowej umowy z wykonawcą.

Stawka za odbiór i zagospodarowanie odpadów wzrosła o 3 złote i wynosi 29 zł za każdego mieszkańca. Bez zmian pozostała ulga dla rodzin wielodzietnych w kwocie 2,60 zł od osoby oraz ulga za gromadzenie bioodpadów w kompostownikach przydomowych dla domów jednorodzinnych w wysokości 1 zł od osoby.

W związku ze zmianą stawki nie trzeba składać nowej deklaracji. Właściciele nieruchomości w styczniu otrzymają pisemne zawiadomienie w tej sprawie, z Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

Harmonogram wywozu odpadów na 2021 r. w Gminie Jaworzyna Śląska – miasto

Harmonogram wywozu odpadów na 2021 r. w Gminie Jaworzyna Śląska – wioski

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Ochotnicza Straż Pożarna Jaworzyna Śląska sprzęt

Strażacy z nowym sprzętem

nilegalne wysypisko Jaworzyna Śląska

Nielegalnie pozbyli się śmieci. Wszystko nagrała kamera!