w

Stawki za śmieci i harmonogramy wywozów na 2021 rok

Odpady śmieci

Od 1 stycznia 2021 w gminie Jaworzyna Śląska obowiązują nowe stawki za odbiór odpadów. Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Miejska na sesji 28 grudnia 2020 r. Zmianę stawki wymusiło postępowanie przetargowe oraz zawarcie nowej umowy z wykonawcą.

Stawka za odbiór i zagospodarowanie odpadów wzrosła o 3 złote i wynosi 29 zł za każdego mieszkańca. Bez zmian pozostała ulga dla rodzin wielodzietnych w kwocie 2,60 zł od osoby oraz ulga za gromadzenie bioodpadów w kompostownikach przydomowych dla domów jednorodzinnych w wysokości 1 zł od osoby.

W związku ze zmianą stawki nie trzeba składać nowej deklaracji. Właściciele nieruchomości w styczniu otrzymają pisemne zawiadomienie w tej sprawie, z Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej.

Harmonogram wywozu odpadów na 2021 r. w Gminie Jaworzyna Śląska – miasto

Harmonogram wywozu odpadów na 2021 r. w Gminie Jaworzyna Śląska – wioski

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Ochotnicza Straż Pożarna Jaworzyna Śląska sprzęt

Strażacy z nowym sprzętem

nilegalne wysypisko Jaworzyna Śląska

Nielegalnie pozbyli się śmieci. Wszystko nagrała kamera!