Sprzątanie świata także w naszej gminie

Od piątku, 20 września, na całym globie rozpoczęła się akcja „Sprzątanie Świata”. W tym roku, do akcji sprzątania świata zachęcał sam Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Dudą-Kornhauser.

Sprzątanie świata Jaworzyna Śląska

W tę szlachetną akcję zaangażowali się uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Jaworzyna Śląska. Uczniowie z Jaworzyny Śląskiej sprzątali wraz z pracownikami Nadleśnictwa Świdnica jaworzyński las, przy Stadionie Miejskim. W ramach akcji przeprowadzono także zbiórkę surowców wtórnych – zebrano:

  • zakrętki- 174,63 kg – wyróżnienie dla Kamila Jaśkowiaka z VI a 16,7kg
  • baterie -152,45 kg – wyróżnienie dla Mikołaja Pasikowskiego z VI a   67,5kg
  • puszeki-20,35 kg – wyróżnienie dla Bartka  Karpińskiego z VIa-10,3kg
  • stare telefony – wyróżnienie dla Mai Bartczak z  Vb -7 sztuk
Sprzątanie świata Pastuchów

Relację ze sprzątania świata przedstawiła także Szkoła Podstawowa z Pastuchowa, której uczniowie posprzątali ulice i zakamarki swojej rodzinnej miejscowości.

źródło: SP Pastuchów, SP Jaworzyna Śląska

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.