Spotkanie z Alzheimerem

seniorzyZarząd rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Jaworzynie Śląskiej zaprasza 25 października (piątek) 2013 r. do Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej na spotkanie z lekarzem p. dr. Bernadetą Gwizdak – Siwkowską. Spotkanie będzie poświęcone zespołom otępiennym wieku starszego – ich rozpoznawaniu i leczeniu.

Najbardziej znanym przykładem choroby otępiennej jest choroba Alzheimera. Według raportu Alzheimer Europe, pozarządowej organizacji będącej platformą współpracy i koordynacji europejskich stowarzyszeń alzheimerowskich, liczba chorych na chorobę Alzheimera w Europie już w 2006 roku przekroczyła 6 milionów, a w ciągu następnych 20 lat ma się podwoić.

Spotkanie odbędzie się w sali nr 7 (I piętro) o godz. 18.00. Zarząd zaprasza osoby zainteresowane, rodziny i opiekunów ludzi starszych.

 źródło: PZERiI

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.