Spotkanie w sprawie przebiegu S5 i A4

Szybkimi krokami nadchodzi jedna z największych inwestycji drogowych Skarbu Państwa na terenie Gminy Jaworzyna Śląska (S5 i A4). Jeden z dwóch wariantów przygotowanego na zlecenie GDDKiA studium korytarzowego, przewiduje przebieg autostrady przez Gminę Jaworzyna Śląska. W przypadku planowanej drogi ekspresowej – studium przewiduje w każdym z trzech wariantów przebieg drogi przez teren naszej gminy.

11 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Świdnicy odbędzie się spotkanie, którego celem jest prezentacja przygotowanych wariantów przebiegu dróg. Zaprezentowane zostaną korytarze autostrady A4 na odcinku Wrocław-Krzyżowa oraz drogi ekspresowej S5 na odcinku Sobótka (S8) – Bolków (S3). Zaproszenie skierowane jest do przedstawicieli lokalnych samorządów (powiatów, gmin), instytucji odpowiedzialnych za zagospodarowanie terenu oraz mieszkańców tych obszarów, przez które zaplanowano wstępne warianty przebiegu korytarzy drogowych.

Spotkanie dla samorządowców oraz mieszkańców powiatu świdnickiego planowane jest na 11 marca 2020 r. Odbędzie się w godzinach od 9:00 do 11:00, w Starostwie Powiatowym w Świdnicy, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 7, 58-100 Świdnica (sala nr 225). WYG International sp. z o. o. oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu deklarują, że w trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zgłoszenia uwag. Dla każdego prezentowanego wariantu trasy. Efektem wszystkich spotkań informacyjnych będzie szczegółowa analiza opinii zgłoszonych przez uczestników spotkań. Inwestor uwzględnieni je przy wyborze optymalnego wariantu przebiegu trasy. Możliwa jest także rezygnacja z analizy korytarzy nieakceptowanych społecznie.

źródło: GDDKiA

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.