Aktualizacja – Spotkanie w sprawie A4 i S5 w naszej gminie

Przebieg A4 S5 Jaworzyna Śląska wariant1

Firma WYG International sp. z o. o., przekazała informację o miejscu i terminie spotkania dotyczącego planowanych korytarzy autostrady A4 na odcinku Wrocław-Krzyżowa oraz drogi ekspresowej S5 na odcinku Sobótka (S8) – Bolków (S3).

Aktualizacja!

Spotkanie dotyczące rozbudowy/budowy autostrady A4 Wrocław-Krzyżowa i drogi S5 Sobótka–Bolków, które miało odbyć się w dniu 17 marca w Hali Sportowo-Edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej zostało odwołane! Już po raz drugi to istotne z punktu widzenia mieszkańców Gminy Jaworzyna Śląska wydarzenie zostaje przesunięte w czasie, tym razem w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Zobacz pismo w sprawie odwołania spotkania

Miejscowością, w której odbędzie się spotkanie to Jaworzyna Śląska. Inwestor i wykonawca w porozumieniu z samorządowcami uwzględnił olbrzymie zainteresowanie mieszkańców obszarów, przez które zaplanowano wstępne warianty przebiegu korytarzy drogowych. W efekcie wspólnie postanowili zorganizować spotkanie na terenie naszej gminy.

Jeden z dwóch wariantów przygotowanego na zlecenie GDDKiA studium korytarzowego, przewiduje przebieg autostrady A4 przez Gminę Jaworzyna Śląska. W przypadku planowanej drogi ekspresowej S5 – studium przewiduje w każdym z trzech wariantów przebieg drogi przez teren naszej gminy. Niewątpliwie zarówno bliskość autostrady jak i drogi ekspresowej jest szansą na ekonomiczny rozwój gminy i stanowi komunikacyjne ułatwienie dla jej mieszkańców. Z drugiej jednak strony – obie inwestycje mogą budzić uzasadnione obawy w zakresie oddziaływania na środowisko.

WYG International sp. z o. o. oraz GDDKiA we Wrocławiu deklarują, że w trakcie spotkania uczestnicy będą mieli możliwość zgłoszenia uwag do planowanych przebiegów tras. Efektem wszystkich spotkania ma być analiza, którą inwestor uwzględnieni przy wyborze optymalnego wariantu przebiegu trasy. Możliwa jest także rezygnacja z korytarzy nieakceptowanych społecznie.

Spotkanie odbędzie się 17 marca 2020 roku w godzinach od 15:00 do 17:00 w obiekcie hali edukacyjno-sportowej przy ul. Świdnickiej 15a w Jaworzynie Śląskiej.

źródło: GDDKiA, WYG International sp. z o. o.

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.