w

Sklepy w reżimie sanitarnym, szkoły zamknięte do Bożego Narodzenia

Koronawirus ddma zasady

Na dzisiejszej konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki poinformował o podjętych decyzjach związanych z pandemią koronawirusa SARS CoV-2. Od następnej soboty zostaną poluzowane restrykcje dotyczące placówek handlowych. Sklepy i placówki usługowe w galeriach handlowych będą mogły działać, ale w maksymalnym reżimie sanitarnym.

Szkoły pozostaną zamknięte do Bożego Narodzenia, planuje się skumulowanie ferii zimowych dla wszystkich szkół na okres od 4 stycznia. W praktyce wynika z powyższego, że dzieci i młodzież najwcześniej powróciliby do szkół 18 stycznia 2021. Obostrzenia dotyczące działalności kulturalnej i gastronomii będą utrzymane. Premier zaapelował podczas konferencji o ograniczenie kontaktów i przemieszczania się w najbliższym okresie.

Powyższe ograniczenia mają obowiązywać do 27 grudnia. Premier zadeklarował, że jeszcze przed świętami podane zostaną informacje o kolejnych krokach w walce z pandemią. Od 28 grudnia, w zależności od sytuacji epidemiologicznej, będzie możliwy stopniowy powrót do stref czerwonych, żółtych i zielonych.

Aktualne informacje na temat obostrzeń dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zapraszam do udziału w sondzie dotyczącej pandemii koronawirusa, wprowadzonych ograniczeń i sytuacji epidemiologicznej.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Sonda koronawirus obostrzenia Jaworzyna Śląska

Co sądzisz o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa?

Kolarstwo Jaworzyna Śląska GLKS

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na przełajach