w

Sklepy w reżimie sanitarnym, szkoły zamknięte do Bożego Narodzenia

Koronawirus ddma zasady

Na dzisiejszej konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki poinformował o podjętych decyzjach związanych z pandemią koronawirusa SARS CoV-2. Od następnej soboty zostaną poluzowane restrykcje dotyczące placówek handlowych. Sklepy i placówki usługowe w galeriach handlowych będą mogły działać, ale w maksymalnym reżimie sanitarnym.

Szkoły pozostaną zamknięte do Bożego Narodzenia, planuje się skumulowanie ferii zimowych dla wszystkich szkół na okres od 4 stycznia. W praktyce wynika z powyższego, że dzieci i młodzież najwcześniej powróciliby do szkół 18 stycznia 2021. Obostrzenia dotyczące działalności kulturalnej i gastronomii będą utrzymane. Premier zaapelował podczas konferencji o ograniczenie kontaktów i przemieszczania się w najbliższym okresie.

Powyższe ograniczenia mają obowiązywać do 27 grudnia. Premier zadeklarował, że jeszcze przed świętami podane zostaną informacje o kolejnych krokach w walce z pandemią. Od 28 grudnia, w zależności od sytuacji epidemiologicznej, będzie możliwy stopniowy powrót do stref czerwonych, żółtych i zielonych.

Aktualne informacje na temat obostrzeń dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zapraszam do udziału w sondzie dotyczącej pandemii koronawirusa, wprowadzonych ograniczeń i sytuacji epidemiologicznej.

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Sonda koronawirus obostrzenia Jaworzyna Śląska

Co sądzisz o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa?

Kolarstwo Jaworzyna Śląska GLKS

Kolarze GLKS Jaworzyna Śląska na przełajach