w

Rusza rejestracja na szczepienia dla osób 60+

Szczepienia koronawirus Jaworzyna Śląska

Od dzisiaj, 23 marca rusza rejestracja osób, które chciałby zaszczepić się przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Zgodnie z planem w poniedziałek 22 marca rozpoczęła się rejestracja seniorów z roczników 1955-1956. Natomiast już od dzisiaj, 23 marca rusza rejestracja dla roczników 1957-1961.

Jak zarejestrować się?

Na szczepienie zarejestrować się można na kilka sposobów:

1. W Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej Można przyjść osobiście do placówki lub zadzwonić pod nr tel. 798 722 585 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Numer przeznaczony jest tylko dla osób rejestrujących się na szczepienia przeciwko COVID-19. 

2. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię pod nr 989 Można to zrobić samemu lub może zrobić to ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. 

3. Rejestrując się poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów albo podana lokalizacja nie będzie pasował, możemy wyszukać i wskazać dogodne dla nas miejsce i termin.  Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany.  

Pomoc w dotarciu na szczepienie

Dla osób niepełnosprawnych i seniorów, którzy mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień, możliwe jest zorganizowanie transportu do przychodni w Jaworzynie Śląskiej. Aby z niego skorzystać, należy zgłosić taką potrzebę w Samorządowej Przychodni Zdrowia pod nr. tel. 798 722 585. Transport przeznaczony jest jedynie dla osób, które: – posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, – mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).  

źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus, Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Zbiórka krwi Jaworzyna Śląska

Zbiórka krwi w Jaworzynie Śląskiej – odwołana

Dzień Świętego Patryka w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej

Co znajduje się na końcu tęczy?