w

Rusza rejestracja do szczepień przeciwko COVID-19

Szczepienie koronawirus

Rozpoczyna się proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia seniorzy powyżej 80. roku życia będą mogli zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin. Zaraz potem, bo od 22 stycznia, będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat.

Zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób powyżej 18 roku życia

Pozostałe osoby, powyżej 18 roku życia będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia od 15 stycznia br., poprzez krótki formularz online dostępny na stronie www.gov.pl/szczepimysie. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla wybranych grup wiekowych lub zawodowych.

Jeśli wypełnimy formularz, otrzymamy mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla naszej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziemy mogli zarejestrować się wtedy na konkretny termin. Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla odpowiedniej grupy wiekowej lub zawodowej.

Kalendarz zapisów na szczepienia i samych szczepień

  • 15 stycznia 2021 zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania terminów szczepień dla seniorów,
  • Od 15 stycznia 2021 na szczepienia będą mogli umawiać się tylko seniorzy powyżej 80. roku,
  • Między 18 a 22 stycznia 2021 zostaną zaszczepieni mieszkańcy domów pomocy społecznej,
  • 22 stycznia 2021 rozpoczną się zapisy na szczepienia dla seniorów powyżej 70. roku życia
  • 25 stycznia 2021 rozpoczną się szczepienia wszystkich zapisanych na nie seniorów powyżej 70. roku życia,
  • druga połowa marca lub przełom marca i kwietnia – to wstępna data zapisów seniorów od 60 do 70 lat oraz nauczycieli i grup mundurowych.

Jak będzie można dokonać rejestracji na szczepienie?

1. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Można to zrobić samemu lub może zrobić to ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo podana lokalizacja punktu, wystarczy że skorzystamy z wyszukiwarki i wskażemy dogodną datę i lokalizację punktu.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcemy skorzystać z tego sposobu rejestracji, pacjent powinien posiadać Profil Zaufany.

3. W wybranym punkcie szczepień

Mapa punktów szczepień na COVID-19 jest dostępna na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

W Gminie Jaworzyna Śląska punk szczepień będzie zlokalizowany w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, ul. Westerplatte 16. Zarejestrować się będzie można pod numerem telefonu w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej – 798 722  585. Szczegółowe informacje dotyczące tej formy zapisów zostaną podane niebawem przez tę placówkę służby zdrowia.

Co z drugą dawką szczepionki?

Zarówno w przypadku szczepionki firmy Pfizer, jak i produktu firmy Moderna, aby uzyskać odpowiednią odporność, należy przyjąć dwie dawki szczepionki.

Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie trzeba będzie więc ponownie dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

A co Państwo sądzą na temat szczepień? Czy zamierzacie się zaszczepić przeciwko COVID-19? Zapraszam do głosowania w ankiecie:

źródło: https://www.gov.pl/web/koronawirus, Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
WOŚP Jaworzyna Śląska

29 Finał WOŚP – możesz wesprzeć zbiórkę

Photo by John Schnobrich

Stypendia w dziedzinie sportu i kultury