Przystanki kolejowe w Pasiecznej i Piotrowicach

W ciągu następnych 5 lat miejscowości Pasieczna oraz Piotrowice Świdnickie mają zostać lepiej skomunikowane. Na terenie wsi lub w ich pobliżu mają powstać przystanki kolejowe, w ramach rządowego programu #200 przystanków. Te dwie miejscowości Gminy Jaworzyna Śląska znalazły się na mapie rządowych inwestycji.

Za kwotę 1 mld zł na terenie całej Polski zbudowane zostaną nowe przystanki kolejowe, odbudowane te, które od lat nie istnieją oraz wydłużane perony tam, gdzie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne. Jest to kolejna odsłona walki rządu z wykluczeniem komunikacyjnym.

Dzięki programowi budowy 200 przystanków podróż pociągiem stanie się powszechniejsza, a regionów wykluczonych komunikacyjnie będzie zdecydowanie mniej. Warunkiem realizacji inwestycji będzie deklaracja regionalnego organizatora przewozów o korzystaniu z wybudowanej infrastruktury. Program  umożliwia niedużym polskim firmom budowlanym start w postępowaniach przetargowych. Wpisuje się w proces odmrażania polskiej gospodarki, ponieważ inwestycje publiczne są od lat kołem zamachowym gospodarki oraz lekiem na wyjście z kryzysu.

źródło: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/program-budowy-200-przystankow-kolejowych

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.