Przedszkole przyszłości

przedszkolePrzedszkole Samorządowe z Grupą Żłobkową im. „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej zakwalifikowało się do Projektu „Przedszkole przyszłości – program edukacji przedszkolnej”.
Spośród 209 szkół i przedszkoli z województwa dolnośląskiego do projektu wybrano 20. Wśród nich znalazła się nasza placówka.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Lider Projektu to Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych Inbit Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, Biuro Regionalne w Zgorzelcu. Partner Projektu: Firma Fados Sławomir Anioł z siedzibą we Wrocławiu.
Celem głównym projektu jest poprawa jakości i metod kształcenia dzieci z przedszkola ze szczególnym uwzględnieniem aktywności twórczej i umiejętności konstrukcyjno – przestrzennych w edukacji przedszkolnej. W naszym Przedszkolu projekt będą realizowały 2 grupy, łącznie 50 dzieci.

Placówka wzbogaci się o nowy sprzęt:
tablicę interaktywną, projektor, laptop, wizualizer, a także o wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych, takich jak: aplikacje interaktywne, zestawy tablic demonstracyjnych, obrazki do globalnego czytania, zeszyty ćwiczeń z bogato ilustrowanymi kartami pracy.
Projekt będzie realizowany od 1 września 2013r.

źródło: www.jaworzyna.net

Podobne artykuły