w

Przedszkolaki uwielbiają dinozaury

Dzień dinozaura Pastuchów

Świat dinozaurów to temat, który nie od dziś fascynuje większość dzieci. Dzień Dinozaura to okazja do przeprowadzenia w przedszkolu nietypowych zajęć przybliżających dzieciom prehistoryczny świat.

W Przedszkolu “Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej dzieci poznały nazwy dinozaurów, oglądały albumy, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały prace plastyczne indywidualnie i grupowo. Najmłodsi mieli także okazję wzięcia udziału w różnych zabawach ruchowych wcielając się w rolę gadów. Dzień ten z pewnością był okazją do pogłębienia wiedzy i rozbudzenia zainteresowań przedszkolaków na temat dinozaurów.

W oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowe w Pastuchowie także zorganizowano prehistoryczną wędrówkę. Mali badacze dinozaurów poprzez zabawę poznawali historię tych prehistorycznych stworzeń.

źródło: Przedszkole “Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej, Szkoła Podstawowa w Pastuchowie

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dawno temu w Jaworzynie numer 4

Czwarty numer “Dawno temu w Jaworzynie” dostępny

Wystawa Nowice wczoraj i dziś

Wystawa “Nowice wczoraj i dziś”