Przedsiębiorcze przedszkolaki z Jaworzyny Śląskiej

W Samorządowym Przedszkolu „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej grupy „Kangurki”, „Krzysie” i „Kłapouszki” walczyły o tytuł „Przedsiębiorczego Przedszkolaka”. Wytypowani przedstawiciele grup zmagali się w ośmiu konkurencjach, za które otrzymywali określoną liczbę punktów. Starszaki musiały wykazać się wiedzą z zakresu: zawodoznawstwa, bankowości, ekonomii i finansów. Podejmując zespołową współpracę dzieci doskonale radziły sobie z zadaniami. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Wszystkim dzieciom towarzyszyły ogromne emocje.

Po podliczeniu punktów, miejsce pierwsze ( 22 punkty) zajęła grupa „Kangurki”, drugie- grupa „Krzysie” ( 21 punktów), trzecie miejsce przypadło „Kłapouszkom” ( 19 punktów). Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i pomysłowością.

Celem konkursu było promowanie idei przedsiębiorczości wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz sprawdzenie wiedzy z szeroko pojętej edukacji ekonomicznej.

Konkurs był podsumowaniem projektu „Przedsiębiorczy Przedszkolak”, który był realizowany w Naszym Przedszkolu w roku szkolnym 2018/2019.

Przedsiębiorczość to znaczy samodzielność! Osoba przedsiębiorcza to taka, która nie czeka, co przyniesie jutro. Ma marzenia, plany i je realizuje. Odważnie podejmuje decyzje. Tego chcemy uczyć dzieci już od najmłodszych lat.

źródło: Przedszkole „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej, Roksana Sowińska-Ćwikła

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.