Protestowali w Warszawie

protest_jaworyzna_wspolneW sobotę 14 września około 50 członków NSZZ „Solidarność” z ZPS „Karolina” sp. z o.o.  manifestowało na ulicach Warszawy. W manifestacji wzięło udział około 200 000 ludzi, i był to największy protest po 1989r. Według uczestników protestów jest to ostatnia szansa dla obecnej koalicji PO i PSL, aby zacząć poważnie traktować postulaty związków zawodowych i same związki zawodowe. Protestujący opowiadali się między innymi przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego do 67 dla kobiet i mężczyzn, wprowadzeniu elastycznego czasu pracy, zmniejszaniu dopłat do nadgodzin.

Członkowie „Solidarności ” z Jaworzyny, którzy wyjechali protestować relacjonują, że ich postulaty popierali mieszkańcy Warszawy, głównie poprzez przyłączanie się oraz pozdrawianie na całej trasie Manifestacji, w tym małżeństwo z Senegalu. Opiekunem grupy był wiceprzewodniczący KZ NSZZ „Solidarność” – Sotiris Siskos. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o. wyraża serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników manifestacji za aktywny udział, zgranie, fantastyczną atmosferę, koleżeńską postawę.

Z Jaworzyny Śląskiej do Warszawy wyjechała grupa około 80 osób, natomiast z całego powiatu Świdnickiego – około 300 osób.

Link do relacji z protestów (działa w Internet Explorer): https://vod.tvp.pl/serwisy-informacyjne/serwis-info/14092013-1530/12255025

źródło: www.nszzskarolina.net

Podobne artykuły