Program Mieszkanie Plus w Jaworzynie Śląskiej

Mieszkanie Plus Program Mieszkanie +

Gmina Jaworzyna Śląska planuje wdrożyć rządowy program Mieszkanie Plus. Uzależnione jest to w dużej mierze również od zainteresowania i aktywności mieszkańców, dlatego celem zaktualizowania zainteresowania mieszkańców Programem przygotowana została stosowna ankieta.

Mieszkanie Plus Program Mieszkanie +
Mieszkanie Plus Program Mieszkanie +

Przypominamy, że program MIESZKANIE PLUS ma charakter komercyjny tj. wytypowane rodziny będą MUSIAŁY opłacać koszty takiego mieszkania tzn. koszty wynajmu oraz opcjonalnie koszty wykupu, dlatego też prosimy przeanalizować możliwości finansowe uiszczania w/w opłat (przedstawione poniżej koszty nie zawierają opłat za media).

Wstępne koszty wynajmu oscylować powinny  na poziomie:
–  ok. 16.50zł/ 1m2 przy samym wynajmie
–  ok. 27,00zł/ 1m2 w przypadku wynajmu z opcją wykupu.

Podane wyżej wartości opłat są wartościami szacunkowymi  i mogą ulec zmianie.
Szczegółowe dane ustalone zostaną na etapie projektowania i wybudowania budynku i będą one podane do informacji publicznej w późniejszym terminie.

Informujemy też, że przewidywana jest możliwość dopłat do czynszu w ramach tzw. „MIESZKANIA NA START, co w pewnym zakresie poprawi możliwości płatnicze rodzin słabiej usytuowanych. System dopłat planowane jest przez pierwsze 15 lat wynajmu i uzależniony będzie od kryterium dochodowego wynajmujących.
Więcej informacji dotyczących dopłat na stronie internetowej:
https://www.miir.gov.pl/strony/zadania/mieszkanie-plus/ 

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie powyższej ankiety i dostarczenie jej w terminie do 20.03.2019r.,
 wybierając jedną z poniższych opcji :
– do Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej – sekretariat,
– e-mailem na adres: urząd@jaworzyna.net

Więcej informacji uzyskać można w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej pokój nr 16 lub pod nr. tel. 74 8588 230 wew. 34

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

 

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.