w

Pozytywna akcja Jaworzyńskiej Pozytywki

Jaworzyńska Pozytywka Zwiedzanie Zamku Książ

Stowarzyszenie z Jaworzyny Śląskiej „Jaworzyńska Pozytywka” wychodzi z nowymi inicjatywami.

Wczoraj, 27 maja 2021 r. Zosia i Zuzia z Jaworzyny Śląskiej udały się z nami na Zamek Książ w Wałbrzychu. Dzięki życzliwości Pani Magdaleny Woch udało się zorganizować zwiedzanie pięknego zamku, będącego historyczną perłą na mapie Dolnego Śląska. Przepiękne wnętrza, stare eksponaty, opowieści i tajemnice odkrywane przez Przewodnika Pana Bogdana Rosickiego przeniosły dziewczęta w czasy księżnej Daisy, karet zaprzęgniętych w konie, wystawnych balów i arystokracji. Zosia i Zuzia poczuły się jak prawdziwe księżniczki. Także dzięki specjalnym strojom.

Na zakończenie zwiedzania dziewczęta otrzymały zamkowe upominki, a także zestaw słodkości przekazany przez Śnieżkę ZPC ze Świebodzic.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim, dzięki którym Zuzia i Zosia z rodzicami mogli przeżyć tę interesującą przygodę. Pomiędzy rehabilitacją i zajęciami dnia codziennego ciężko znaleźć momenty, w których można zapomnieć o trudach. A dzięki przychylnym ludziom, zwiedzanie Zamku było taką chwilą odpoczynku. W organizacji akcji pomogli: Zamek Książ w Wałbrzychu, Pani Magdalena Woch, Pan Bogdan Rosicki, Śnieżka ZPC oraz anonimowy darczyńca, który ufundował stroje dla dziewczynek.

Stowarzyszenie Zwykłe „Jaworzyńska Pozytywka” powstało w marcu br. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie inicjatyw obywatelskich i podejmowanie działań na rzecz rozwoju społeczności lokalnych i demokracji obywatelskiej, a w szczególności działalność w zakresie:
– Ochrony i promocji zdrowia oraz pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej, niesienie pomocy rzeczowej i finansowej osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej oraz podmiotom świadczącym usługi medyczne, w szczególności działającym na rzecz rehabilitacji zdrowotnej,
– Edukacji, oświaty i wychowania,
– Promocji wolontariatu, społeczeństwa obywatelskiego, integracji społeczności lokalnych, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa historycznego,
– Kultury fizycznej i sportu,
– Ochrony środowiska, ekologii, ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Zapraszamy do śledzenia profilu i zaglądania na stronę internetową www.pozytywkajaworzyna.pl oraz profilu Stowarzyszenia w serwisie Facebook: @pozytywkajaworzyna.

źródło: Stowarzyszenie Zwykłe Jaworzyńska Pozytywka

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Plakat spektakl Mama Bohatera w Jaworzynie Śląskiej z okazji Dnia Dziecka

Plenerowy spektakl familijny z okazji Dnia Dziecka

Plakat Lokomotywa w Muzeum w Jaworzynie Śląskiej

Lokomotywa dla dzieci i majówka w Muzeum