Potrzebna każda ilość krwi. Przyjdź na zbiórkę 21 lipca

Zbiórka krwi Jaworzyna Śląska

21 lipca 2020 roku, tym razem wyjątkowo we wtorek, w obiekcie wielofunkcyjnym na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej, odbędzie się zbiórka krwi. Przeprowadzą ją pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Osoby zainteresowane udziałem w zbiórce proszone są o stawienie się z dowodem osobistym w godzinach od 9:30 do 13:30.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu informuje, że w związku z epidemią koronawirusa, aktualnie spada ilość pobranej krwi. Przypominamy jednak, że oddawanie krwi jest procesem bezpiecznym. RCKiK jako placówka centrum krwiodawstwa stara się dopełnić wszelkich procedur bezpieczeństwa, które chronią Dawców oraz ich krew. Zapasy RCKiK są na niskim poziomie, a szczególnie potrzebni są dawcy z grupami krwi ARh+, BRh+, 0Rh+, 0Rh-. Każda kropla jest na wagę złota.

źródło: SOKiBP, RCKiK Wałbrzych

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.