Poszukiwany lider Szlachetnej Paczki w Jaworzynie Śląskiej

Szlachetna Paczka Jaworzyna Śląska

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, akcja ta nie obejmuje robienia paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Szlachetna Paczka szuka ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Celem akcji jest dotarcie do Rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Dzięki Tobie mogą zmienić się historie wielu rodzin, dlatego dołącz do grona Paczkowych Liderów już dziś!

Na terenie Gminy Jaworzyna Śląska może powstać rejon Szlachetnej Paczki. Niezbędne jest jednak wyłonienie lokalnego lidera tej akcji charytatywnej. Lider to osoba, która w swoim rejonie (lokalnym środowisku) zarządza zespołem wolontariuszy i poszczególnymi zadaniami, które mają na celu realizację Szlachetnej Paczki. Lider najpierw buduje zespół Wolontariuszy – pozyskuje ich, prowadzi spotkania rekrutacyjne, dba o wdrożenie do roli. W dalszej współpracy zarządza swoim zespołem: integruje, deleguje zadania, monitoruje ich pracę, wspiera, motywuje. Dba też o zapewnienie wolontariuszom możliwości rozwoju, np. poprzez udział w szkoleniach specjalistycznych. Lider – jako szef rejonu – jest również przedstawicielem Paczki w danej lokalizacji. Buduje współprace z instytucjami, mediami, dba o wizerunek Paczki i jej świadomość. Po prostu – buduje społeczność ludzi, którym zależy na zmianie świata!

Jeżeli jesteś zainteresowany wsparciem akcji Szlachetna Paczka, zapoznaj się z dostępnymi materiałami na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl. Kandydaci na lokalnego lidera oraz wolontariuszy w Gminie Jaworzyna Śląska mogą rejestrować się pod tym adresem.

Od 2001 roku Wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się z potrzebującymi, przychodzą do ich domów, docierają do prawdziwej biedy. Dla rodzin zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach Szlachetnej Paczki kontakt z Wolontariuszem i pomoc materialna stają się impulsem do zmiany. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili ponad 160 tys. rodzin.

źródło: Szlachetna Paczka, artykuł zamieszczony na prośbę wolontariuszy

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.