w

Pomoc dla seniorów

Seniorzy Jaworzyna Śląska

W trosce o osoby w wieku senioralnym oraz niepełnosprawne, które nie są w stanie samodzielnie funkcjonować bez zakupów żywności, lekarstw czy wyniesienia śmieci i nie mogą w tym zakresie liczyć na pomoc bliskich, rząd i jednostki samorządu terytorialnego organizują pomoc w tym zakresie. Osoby jej potrzebujące mogą zgłaszać się, dzwoniąc na specjalny nr ogólnopolskiej infolinii 22 505 11 11.

Ogólnopolska skala przedsięwzięcia może rzutować na możliwość dodzwonienia się pod podany wyżej numer. W Gminie Jaworzyna Śląska, dla naszych mieszkańców, Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił specjalne numery telefonów: 535 407 110 oraz 74 858 42 22. Dzwoniąc na nie, seniorzy mogą uzyskać niezbędną pomoc.

Równocześnie, pod tym numerem zgłaszać mogą się osoby chętne do pomocy w ramach wolontariatu. Uprasza się również, aby numer ten nie był wykorzystywany przez osoby, które faktycznie nie potrzebują takiej pomocy.

OPS w Jaworzynie Śląskiej dodatkowo zwraca uwagę seniorów na oszustów i apeluje o ostrożność. W związku z organizacją pomocy nikt nie będzie dzwonił do Państwa. Wszelkie telefony od osób nieznajomych z różnego rodzaju propozycjami pomocy, próbami pobrania pieniędzy lub danych osobowych należy bezwzględnie odrzucać. Bezpieczną formę kontaktu zapewnia Państwa telefon na jeden z podanych wyżej numerów.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

ZPS Karolina Jaworzyna Śląska logo frmy

160 lat ZPS Karolina w Jaworzynie Śląskiej. [QUIZ] Ile wiesz o jaworzyńskiej fabryce porcelany?

Zaginęła mieszkanka gminy, rodzina organizuje poszukiwania