Pomoc dla potrzebujących w gminie

Herb Jaworzyny Śląskiej

W związku ze stanem epidemicznym w kraju i zagrożeniem w szczególności dla osób starszych i chorych, które nie mogą liczyć na pomoc najbliższych zorganizowana zostanie pomoc w Gminie Jaworzyna Śląska.

Ciepły posiłek

Od środy 18 marca 2020 r. osoby korzystające na co dzień z pomocy opieki społecznej w postaci obiadów, osoby starsze, chore które nie będą w najbliższym czasie opuszczać swoich mieszkań będą mogły liczyć na ciepły posiłek. Posiłki będą wydawane na wynos w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. 1-go Maja 7, w godz. od 12 do 12.30.

W tym celu zgłoszeń osób znajdujących się w potrzebie można dokonywać:

  • telefonicznie pod nr tel. 74 85 84 222;
  • elektronicznie ops@jaworzyna.net
  • lub poprzez sołtysów.

Podać należy adres osób potrzebujących, numer telefonu i dane kontaktowe osoby zgłaszającej.

W ten sam sposób mogą zgłaszać się również osoby chcące pomóc przy ewentualnym rozwożeniu posiłków.

Pomoc sąsiedzka, gdzie zgłosić potrzebujących

Równocześnie prosimy o wzmożoną troskę sąsiedzką w pomocy osobom starszym i chorym w ich codziennym funkcjonowaniu. Znane nam przypadki osób pozostawionych samemu sobie prosimy zgłaszać sołtysom oraz do Ośrodka Pomocy Społecznej tel. pod nr tel. 74 85 84 222.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.