w

Pociąg do Niepodległości w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum Jaworzyna Śląska Święto Niepodległości

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza wszystkich pasjonatów kolei i historii w swoje podwoje. 11 listopada 2020 r. podczas Narodowego Święta Niepodległości Muzeum połączy pamięć o tych, którym zawdzięczamy własne państwo, z miłością do pociągów.

Niepodległa Rzeczpospolita budziła się po latach niewoli. Teren Polski opuszczały ostatnie oddziały okupantów. Pozostawili kraj doszczętnie zniszczony i wyeksploatowany przez rabunkowa gospodarkę wroga. Szczególnie zdewastowana była kolej: zburzone dworce, warsztaty, mosty, setki kilometrów torów oraz resztki taboru kolejowego. Polskie koleje musiały nie tylko odbudowywać się ale też cały czas wykonywać swą normalną pracę. Pracownicy kolei stanęli do pracy ochoczo dając dowody patriotyzmu oraz poczucia odpowiedzialności.

O całej historii dowiecie się odwiedzając Muzeum 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na zwiedzanie, podczas którego przewodnicy zabiorą Państwa na oprowadzanie ścieżką polskich lokomotyw znajdującej się w naszej kolekcji.

Więcej informacji na temat zwiedzania Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0
Jaworzynka Portal poświęcony Gminie Jaworzyna Śląska

Prześlij .info na temat Gminy Jaworzyna Śląska

Dawno temu w Jaworzynie gazeta numer 2 2020

Drugi numer „Dawno temu w Jaworzynie” dostępny