w

Pięknie czytać, to sztuka

Konkurs pięknego czytania SP Jaworzyna Śląska

W Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej uczniowie sprawdzili swoje umiejętności językowe w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania.

„Łamacze językowe” pod takim tytułem 22 lutego odbył się polonistyczno-logopedyczny konkurs. Do „łamania języków” podczas czytania dość trudnych wierszyków – trzeszczyków przystąpili uczniowie klas II-III.W półfinale udział wzięło 14 uczniów z klas 2 i 3.
Do finału dostali się następujący uczniowie z poszczególnych klas: 2a Michalina Góra, 2 b Kacper Witek, 2 c Bartosz Tadrzak, 3a Mielna Gapa, 3b Zofia Wawrzynkowska, 3c Sławomir Dudzic i 3d Marcel Szukalski.

Uczniowie mieli za zadanie przeczytać wiersze, w których było sporo wyrazów wymagających „łamania języka”. Jury w składzie p. Marzena Antosz, p. Weronika Ochman podczas oceny czytanych wierszy miały niełatwe zadanie. Przede wszystkim jury zwracało uwagę na poprawność odczytania tekstu, ale także na właściwe wymawianie końcówek i umiejętność interpretacji tekstu. Jak się okazało wymówienie niektórych wyrazów nie było takie proste.

Ostatecznie I miejsce zajął Sławomir Dudzic, II miejsce Zofia Wawrzynkowska, a III miejsce Kacper Witek. Na wyróżnienie zasłużyła Michalina Góra.

Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz drobny upominek wręczony przez organizatorów konkursu p. Patrycję Pasternak i p. Magdalenę Mision .
Gratulujemy wszystkim, zwłaszcza za odwagę w zmierzeniu się z wierszykami, podczas czytania których język naprawdę można było sobie „połamać”.

źródło: Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Jaka jest jakość powietrza w Jaworzynie Śląskiej?

Pożar traw Jaworzyna Śląska

Pracowity tydzień służb