w

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Pastuchowie

Szkoła Podstawowa w Pastuchowie dzień patrona

Najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pastuchowie obchodziły dzień swojego patrona – Świętego Mikołaja.

W tym roku niestety święta nie obchodzono tak uroczyście, jak zawsze. Wszystko ze względu na epidemię koronawirusa. Obecne w szkole najmłodsze dzieci uczciły Dzień Patrona śpiewając i bawiąc się przy piosence „O dobrym Świętym Mikołaju”, układając jego postać oraz wykonując różne mikołajkowe zadania. Poznały też historię o biskupie Świętym Mikołaju. Oczywiście nie zabrakło prezentów, którymi dzieci zostały obdarowane. Ten dzień był pełen emocji. Dostarczył Tuptusiom i Promyczkom wiele radości.

Uczniowie szkoły i jej pracownicy otrzymali także specjalne życzenia od swojego Patrona.

Moi Drodzy, w tym roku nie możemy się spotkać na uroczystości w naszej szkole, ale jako Wasz Patron zapewniam, że zawsze o Was pamiętam.

Dzieciom ze Szkoły Podstawowej imienia Świętego Mikołaja w Pastuchowie, ich rodzicom, nauczycielom, oraz wszystkim pracownikom szkoły przesyłam najserdeczniejsze życzenia.   Kochani! Zdrowie to w obecnych czasach numer 1 na liście życzeń, ale liczą się też różne mniejsze i większe podarunki, które wywołują uśmiech na twarzach. Życzę Wam, abyście dostali dużo prezentów, dzięki którym spełnią się Wasze marzenia.

Mam nadzieję, że z naszych spotkań w szkole zapamiętaliście, że bez względu na czas, w którym żyjemy, najważniejsze jest towarzystwo życzliwych nam osób. Wśród takich ludzi każdy prezent będzie nas cieszył. Pozdrawiam Wszystkich i do zobaczenia w następnym roku.

źródło: E. Kaszubowska, Szkoła Podstawowa w Pastuchowie

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Gmina Jaworzyna Śląska profil Facebook

Profil Gminy Jaworzyna Śląska w serwisie Facebook

Inwestycje FIL Jaworzyna Śląska

Ponad 8 milionów złotych na inwestycje w gminie