w

Pasowanie na starszaka

Pasowanie na starszaka Przedszkole Jaworzyna Śląska

W Przedszkolu “Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej 17.12.2020 r. odbyła się uroczystość „Pasowanie na Starszaka”. Z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej, uroczystość została przeprowadzona w małym gronie, w salach przedszkolnych. W spotkaniu udział wzięła Pani Dyrektor – Jadwiga Chrobak, dzieci z grup: „Sowy”, „Misie” i ,,Puchatki”  wraz z wychowawczyniami. 

Wszystkie dzieci ubrane były w odświętne stroje, a na głowach miały birety. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który został nagrany dla rodziców i rodzin naszych pociech. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania, Pani Dyrektor dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: „Pasuję Ciebie na starszaka”. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona starszaków oraz upominek z rąk wychowawcy. Było to wielkie przeżycie, zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Dzieci włożyły w tą uroczystość wiele serca i wysiłku.  Uroczystość przygotowały nauczycielki grup: Dominika Pańczyk, Paulina Korzystka i Urszula Stępińska.

źródło: D. Pańczyk, Przedszkole im. “Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Artystyczne lato Bagieniec Fundacja Spichlerz Kultury

W Bagieńcu powstanie Inkubator Przetwórstwa Lokalnego

Szczepienie koronawirus

Czy skorzystasz ze szczepionki przeciw COVID-19?