Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2012 roku po raz 94 będziemy świętować odzyskanie niepodległości przez Polskę. W Gminie Jaworzyna Śląska z tej okazji będą miały miejsce następujące wydarzenia:

  • 7 listopada w Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej, o godzinie 16:30 rozpocznie się kolejna edycja „Niedokończonej lekcji historii”.
  • 11 listopada o godzinie 9:00 rozpoczną się zapisy do Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości.
  • 11 listopada o godzinie 11:00, w Kościele pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca NMP odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
  • 11 listopada o godzinie 14:00 rozpocznie się Bieg Niepodległości.

Ponadto w szkołach na terenie Gminy Jaworzyna Śląska odbędą się uroczyste apele i zbiórki, z okazji naszego Święta Narodowego. O wszystkich wydarzenia można przeczytać więcej na portalu www.jaworzynka.info, a także na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Ślaskiej.

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.