w

“Niepowtarzalny” z Jaworzyny Śląskiej? Zagłosuj na Łukasza!

Jak co roku Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej www.dziennik.swidnica.pl ogłosił konkurs “Niepowtarzalni”, w którym wyłoni trzy osoby wyróżniające się swoją działalnością, dokonały czegoś niezwykłego lub po prostu sprawiają, że świat staje się lepszy.

Nominację do udziału w konkursie otrzymał Łukasz Romaniecki – Prezes Jaworzyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, który od wielu lat rozwija swoją pasję, związaną z kolejnictwem. W swojej działalności stara się jednak przede wszystkim o jak największy udział lokalnego społeczeństwa.

Dzięki działalności Stowarzyszenia i uporowi Łukasza mieszkańcy Gminy, a także i odwiedzający nasza miejscowość, okresowo mają możliwość przejazdu drezynami spalinowymi na trasie Pastuchów – Jaworzyna. Stowarzyszenie włącza się aktywnie w działalność charytatywną: uczestniczy w zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazując przychód z przejazdów na rzecz Fundacji.

Od czterech lat Łukasz wraz z pasjonatami kolejnictwa zabiega o organizacje imprez propagujących aktywny sposób spędzania wolnego czasu, czyli Powiatowych Zawodów Drezynowych. W ubiegłym roku, głownie dzięki jego zabiegom, udało się zorganizować wspólnie z dużymi przedsiębiorstwami kolejowymi imprezę “Jaworzyna Śląska – Miasto Kolei”.

Wraz z członkami Stowarzyszenia dba o stan bocznicy kolejowej, prowadzącej do Pastuchowa. To także z jego inicjatywy Gmina oddała ten szlak kolejowy w użyczenie Stowarzyszeniu.

Chociaż obecnie Łukasz ze względu na pracę i zmianę stanu cywilnego nie przebywa stale w Jaworzynie, często można go spotkać podczas weekendów, przy wyremontowanych z własnych środków lokomotywkach, w okolicach przejazdu na ulicy Wolności.

Aby oddać głos na Łukasza w plebiscycie należy wysłać wiadomość e-mail na ten adres, i w skrócie opisać, dlaczego to właśnie Łukasz zasługuje na miano “Niepowtarzalnego”. Głosowanie zakończy się 10 marca o północy.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania na Łukasza!

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

4 komentarze

  1. Trzeba miec naprawde niezle pod kopula … Ale jednak pozytywnie i popieram. Ja juz zaglosowalem.

Ferie zimowe w SOKiBP

Lokomotywy w Jaworzynie. To nie tak dawno.