w

Nielegalnie pozbyli się śmieci. Wszystko nagrała kamera!

nilegalne wysypisko Jaworzyna Śląska

Podjechali samochodem z przyczepą i pozbyli się odpadów. Wszystko nagrywała specjalna kamera, zwana potocznie fotopułapką. Sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Sprawcy zostali nagrani zaledwie godzinę po montażu urządzenia. O sprawie zostanie powiadomiona policja, do której trafi nagranie. Mężczyznom grozi mandat karny oraz nakaz posprzątania nieczystości.

Fotopułapka została zakupiona w grudniu przez Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej po to, by walczyć z problemem dzikich wysypisk w gminie. Cyklicznie zmieniana będzie lokalizacja urządzenia. – To ważny element w walce z nielegalnymi wysypiskami w naszej gminie. W planach mamy zakup kolejnych urządzeń tego typu. Apelujemy jednak do mieszkańców i prosimy o czujność, aby każdy, kto zauważy sprawcę wyrzucania odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym, informował o tym Urząd Miejski lub policję – mówi zastępca burmistrza Jaworzyny Śląskiej Marek Zawisza.

Fragment wideo z fotopułaki

Tego typu zachowania i konieczność likwidacji nielegalnie pozostawionych odpadów wpływa na wysokość opłat za śmieci i obciąża wszystkich mieszkańców.

Urząd Miejski przypomina, że na terenie gminy funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Można do niego oddać m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, odpady budowlane, meble, zużyte opony, chemikalia, odpady zielone, papier, metal, szkło. Punkt znajduje się przy ul. Świdnickiej, na terenie Zakładu Usług Komunalnych. W związku z pandemią koronawirusa, odpady przyjmowane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 74 637 98 37.

źródło: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Odpady śmieci

Stawki za śmieci i harmonogramy wywozów na 2021 rok

Ferie Jaworzyna Śląska Sokibp

Ferie zimowe z wyzwaniami