Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 2011 roku przypada 93 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Władze Gminy Jaworzyna Śląska zapraszają do wspólnego świętowania tej radosnej dla każdego Polaka chwili. W ramach obchodów Święta Niepodległości w Kościele parafialnym pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej, o godzinie 10:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Od godziny 11:00 zas w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej rozpocznie się rodzinny poranek, podczas którego najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach, których motywem przewodnim oczywiście będzie Święto Niepodległości.

O godzinie 16:00 w Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, natomiast także w jaworzyńskim Gimnazjum, o godzine 17:00 zaprezentuje się grupa 50 młodych tancerzy z ukraińskiej szkoły tańca Włada Jam’y (Iwano-Frankowsk) oraz ukraiński zespół folklorystyczny „Dywocwit”.

źródło: SOKiBP, Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.