w

Narodowe Czytanie

Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie, w Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej uczniowie czytali wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku był to zbiór zatytułowany Nowele polskie. Utwory te towarzyszyły Polakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej Ojczyzny. Dziś utwory te nie straciły nic na swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

6 września  społeczność uczniowska miała okazję zapoznać się z nowelą „Dym” naszej patronki Marii Konopnickiej. Narodowe Czytanie w naszej szkole rozpoczęła Wicedyrektor Szkoły Pani Joanna Bartczak. Następnie prezentację noweli kontynuowała pani Agnieszka Ptak. W  świat Marcysia i jego matki przenieśli nas także uczniowie klas szóstych i siódmych. Jak zawsze  przeżyliśmy niezapomniane  chwile i doświadczyliśmy radości, jaką daje wspólne czytanie.

źródło: Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dożynki Gminne w Jaworzynie Śląskiej, 07.09.2019 r.

Księdz Janusz Stokłosa Jaworzyna Śląska

Zmarł ksiądz kanonik Janusz Stokłosa