w

Napaść na policjantów w Pastuchowie

W dniu 12 września br ok. godz 18.00 świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję do miejscowości Pastuchów w gminie Jaworzyna Ślaska. Powodem wezwania było naruszenie nietykalności cielesnej jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. 

W trakcie podjętej interwencji policjanci zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn. Materiał dowodowy w postaci zapisu wideo, którym dysponuje Policja ukazuje z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci, pomimo tego  jeden z mężczyzn – 47-latek został zatrzymany na gorącym uczynku. Drugi z mężczyzn 25-latek zbiegł z miejsca interwencji, ale bezpośrednio po zdarzeniu również został zatrzymany. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Trafili do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.  

Obu zatrzymanym mężczyznom grozi odpowiedzialność karna w związku z art. 223 kk tj czynna napaść na funkcjonariusza publicznego, zagrożona karą do 10 lat pozbawianie wolności.

źródło: KPP w Świdnicy

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Mateusz Jopek zawody Poznań

Mateusz Jopek wygrywa zawody w Poznaniu

Piłka nożna Jaworzyna Śląska

MKS Karolina wygrywa. Porażki Gromu Witków i Venus Nowice