Najlepszy chemik z Jaworzyny

mbykowski2 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” w dziedzinie chemii. Wziął w nim udział nasz gimnazjalista, uczeń klasy 3c – Mateusz Bykowski. Do konkursu przygotowywała go Pani Jolanta Uniejewska.

Przez cały tydzień trzymaliśmy kciuki niecierpliwie wyczekując wyników. Pojawiły się w końcu w niedzielę wieczorem . Mateusz znalazł się wśród 16 najlepszych chemików na Dolnym Śląsku! Nasz laureat, który jak każdy trzecioklasista myśli o wyborze szkoły średniej, może spać spokojnie i nie martwić się o swoją najbliższą przyszłość. Za wygraną otrzymuje maksymalną ilość punktów z bloku przyrodniczego na egzaminie gimnazjalnym. Zapewne każda szkoła średnia będzie chciała mieć w swoim gronie laureata tak prestiżowego konkursu.

Nie da określić się słowami radości, której Mateusz przysporzył naszemu gimnazjum. Jest pierwszym w historii Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej laureatem konkursu „zDolny Ślązak”. Jesteśmy z niego bardzo dumni i życzymy mu wielu wspaniałych osiągnięć naukowych i osobistych. Może powtórzy sukces Marii Skłodowskiej Curie?

źródło: www.jaworzyna.net

Podobne artykuły

3 Thoughts to “Najlepszy chemik z Jaworzyny”

  1. Natka

    Brawo Mateusz!

  2. Sindbad

    Gratulacje!

  3. Dżony

    zDolniacha

Comments are closed.