Nagrodzony przez Prezydenta

Miło jest nam poinformować, że mieszkaniec naszej Gminy – Pan Jan Dochniak – został uhonorowany odznaczeniem państwowym – brązowym Krzyżem Zasługi za działalność społeczną i związkową.

Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom.

25 stycznia 2011 roku Prezydent RP, Bronisław Komorowski wydał postanowienie w sprawie nadania odznaczeń państwowych, w którym wśród 152 osób znalazł się właśnie Pan Jan. Odznaczenie zostało nadane z wniosku Wojewody Dolnośląskiego, do którego z kolei wniosek złożyła jeszcze w roku 2010 Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” sp. z o. o.

Uroczystość nadania odznaczenia odbyła się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, dwa tygodnie temu. W imieniu Prezydenta RP odznaczenie wręczył Wojewoda Dolnośląski, Aleksander Marek Skorupa. W ten sposób uhonorowano działalność Pana Jana Dochniaka w środowiskach solidarnościowych na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych oraz po wprowadzeniu Stanu Wojennego.

fotografia: zbiory własne – J. Dochniak

Podobne artykuły

One Thought to “Nagrodzony przez Prezydenta”

  1. Dżony

    Gratulacje Panie Janku!

Comments are closed.