w

Nagranie w jaworzyńskim Muzeum

Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna Śląska nagranie telewizja

W ubiegły piątek na terenie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej nagrywano materiał filmowy do serii dokumentalnej „Największe polskie katastrofy”. W Jaworzynie Śląskiej filmowcy kręcili ujęcia do odcinka poświęconego katastrofie kolejowej pod Otłoczynem.

19 sierpnia 1980 r. o godz. 4:30 pociąg osobowy jadący z Torunia do Łodzi Kaliskiej zderzył się z pociągiem towarowym relacji Włocławek – Toruń, jadącym od stacji Otłoczyn po niewłaściwym torze. W wyniku zderzenia zginęło 67 osób, a 64 zostały ranne. Pod względem liczby osób, które poniosły śmierć, była to największa katastrofa w powojennej historii polskich kolei.

Muzealne eksponaty z Jaworzyny Śląskiej zostały wykorzystane do nagrania scen odbywających się przed wypadkiem oraz części akcji ratunkowej. W zdjęciach uczestniczyli statyści – mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska i pracownicy Muzeum.

Według wstępnych informacji, odcinek ma pojawić się na antenie telewizji TVN Turbo na przełomie marca i kwietnia br.

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Dodaj komentarz

Jaworzyna Śląska drogi zimą

Zaśnieżone i śliskie drogi? U kogo interweniować?

Pożar samochodu Jaworzyna Śląska

Drugi pożar samochodu w tym roku