w

Nagranie w jaworzyńskim Muzeum

Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna Śląska nagranie telewizja

W ubiegły piątek na terenie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej nagrywano materiał filmowy do serii dokumentalnej “Największe polskie katastrofy”. W Jaworzynie Śląskiej filmowcy kręcili ujęcia do odcinka poświęconego katastrofie kolejowej pod Otłoczynem.

19 sierpnia 1980 r. o godz. 4:30 pociąg osobowy jadący z Torunia do Łodzi Kaliskiej zderzył się z pociągiem towarowym relacji Włocławek – Toruń, jadącym od stacji Otłoczyn po niewłaściwym torze. W wyniku zderzenia zginęło 67 osób, a 64 zostały ranne. Pod względem liczby osób, które poniosły śmierć, była to największa katastrofa w powojennej historii polskich kolei.

Muzealne eksponaty z Jaworzyny Śląskiej zostały wykorzystane do nagrania scen odbywających się przed wypadkiem oraz części akcji ratunkowej. W zdjęciach uczestniczyli statyści – mieszkańcy Gminy Jaworzyna Śląska i pracownicy Muzeum.

Według wstępnych informacji, odcinek ma pojawić się na antenie telewizji TVN Turbo na przełomie marca i kwietnia br.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Jaworzyna Śląska drogi zimą

Zaśnieżone i śliskie drogi? U kogo interweniować?

Pożar samochodu Jaworzyna Śląska

Drugi pożar samochodu w tym roku