w

Muzeum Kolejnictwa otwarte od 9 maja

Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna Śląska
Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna Śląska

Po prawie dwumiesięcznej przerwie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej na powrót otwiera swoje bramy dla turystów. Zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn jednak w okresie epidemii tylko w ścisłym reżimie sanitarnym. Regulamin powstał na podstawie wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz głównego Inspektora Sanitarnego.

Do zwiedzania udostępniona będzie 110-letnia hala wachlarzowa, ponad 60 lokomotyw parowych, elektrycznych i spalinowych, 70 wagonów osobowych i towarowych, budynki piaskowni, olejarni, dźwigi i żurawie kolejowe – to to co turyści zobaczą na spacerze na ponad 2 ha muzealnej bocznicy. Wielką atrakcją Muzeum w Jaworzynie Śląskiej jest autentyczny parowóz Tomek. Po bocznicy oprowadza doświadczony przewodnik, który przybliży Państwu historię kolejnictwa.a.

Muzeum czynne w weekendy od 10:00 do 18:00 ( zwiedzanie z przewodnikiem o 11:00, 13:00, 15 00, 16:00). Muzeum uruchamia ponownie przejażdżki lokomotywą spalinową Ls40-4606 z 1956 roku oraz bezpiecznym otwartym wagonem o godzinie 12:00 i 14:00. Regulamin zwiedzania dostępny na stronie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Książki Biblioteka Jaworzyna Śląska

Biblioteka Publiczna otwarta od 11 maja

Przystanki kolejowe w Pasiecznej i Piotrowicach