Muzeum Kolejnictwa otwarte od 9 maja

Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna Śląska

Po prawie dwumiesięcznej przerwie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej na powrót otwiera swoje bramy dla turystów. Zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn jednak w okresie epidemii tylko w ścisłym reżimie sanitarnym. Regulamin powstał na podstawie wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz głównego Inspektora Sanitarnego.

Do zwiedzania udostępniona będzie 110-letnia hala wachlarzowa, ponad 60 lokomotyw parowych, elektrycznych i spalinowych, 70 wagonów osobowych i towarowych, budynki piaskowni, olejarni, dźwigi i żurawie kolejowe – to to co turyści zobaczą na spacerze na ponad 2 ha muzealnej bocznicy. Wielką atrakcją Muzeum w Jaworzynie Śląskiej jest autentyczny parowóz Tomek. Po bocznicy oprowadza doświadczony przewodnik, który przybliży Państwu historię kolejnictwa.a.

Muzeum czynne w weekendy od 10:00 do 18:00 ( zwiedzanie z przewodnikiem o 11:00, 13:00, 15 00, 16:00). Muzeum uruchamia ponownie przejażdżki lokomotywą spalinową Ls40-4606 z 1956 roku oraz bezpiecznym otwartym wagonem o godzinie 12:00 i 14:00. Regulamin zwiedzania dostępny na stronie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.