w

Mikołaj w Jaworzynie

Już czwarty rok z rzędu Święty Mikołaj spacerował ulicami Jaworzyny Śląskiej, rozdając słodycze napotkanym przechodniom. W tym roku wystąpiła jednak wyjątkowa sytuacja, ponieważ Mikołajów było dwóch! Sprawcami całego zamieszania byli podobno jaworzyńska młodzież i SOKiBP. Mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej, zarówno ci młodsi, jak i starsi żywo reagowali na postać Mikołaja i towarzyszące mu Elfy. Na twarzach obdarowanych słodkim prezentem wykwitał uśmiech, a kierowcy samochodów, autobusów i innych pojazdów pozdrawiali Świętego klaksonami. Niektórzy nawet zatrzymywali się, aby otrzymać słodycze i  zapytać Mikołaja o swoje zachowanie w mijającym roku.

Mikołajów dwóch odwiedziło różne instytucje: Urząd Miejski, Policję, OPS. Zaglądali również do sklepów oraz zakładów pracy. Przy okazji dotarliśmy do zdjęcia, z którego można wywnioskować, gdzie pracuje jaworzyński Mikołaj.

Zobacz jak Mikołaj podróżował po Jaworzynie Śląskiej.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Jaworzyna Śląska – Mikołaj’2011

Rusza JALPH