w

Konsultacje w sprawie A4 i S5 drogą elektroniczną

Przebieg A4 S5 Jaworzyna Śląska wariant1
Przebieg A4 S5 Jaworzyna Śląska wariant 1

Znamy sposób przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących planowanych korytarzy autostrady A4 na odcinku Wrocław-Krzyżowa oraz drogi ekspresowej S5 na odcinku Sobótka (S8) – Bolków (S3). Ze względu na panujący w kraju stan zagrożenia epidemiologicznego, zostaną one przeprowadzone w formie elektronicznej. WYG International sp. z o. o. oraz GDDKiA we Wrocławiu zapraszają do zapoznania się z materiałami informacyjnymi w formie cyfrowej oraz wypełnienia ankiety.

Na stronie www.a4sk.pl, w zakładce „Spotkania”- znajduje się prezentacja oraz ulotka informacyjna dla Powiatu Świdnickiego. Mieszkańcy proszeni są o wypełnienie ankiety zamieszczonej na stronie www.a4sk.pl. Po wypełnieniu ankietę należy przesłać na adres mailowy : recepcja@wyginternational.pl oraz adres mailowy Oddziału GDDKiA: seketariat.wroclaw@gddkia.gov.pl w terminie do dnia 07.04.2020 r. Przesłane ankiety pozwolą na kontynuację dalszych prac dokumentacyjnych.

Poniżej bezpośrednie linki do dokumentów związanych z przebiegiem autostrady A4 i drogi ekspresowej S5 (pdf):

Prezentacja A4 S5 dla Powiatu Świdnickiego
Broszura informacyjna A4 S5 dla Powiatu Świdnickiego
Ankieta A4 S5

Jeden z dwóch wariantów przygotowanego na zlecenie GDDKiA studium korytarzowego, przewiduje przebieg autostrady A4 przez Gminę Jaworzyna Śląska. W przypadku planowanej drogi ekspresowej S5, studium przewiduje przebieg drogi przez teren naszej gminy. Bliskość autostrady i drogi ekspresowej jest szansą na ekonomiczny rozwój i stanowi komunikacyjne ułatwienie dla mieszkańców. Obie inwestycje mogą budzić jednak uzasadnione obawy w zakresie oddziaływania na środowisko.

źródło: GDDKiA, WYG International sp. z o. o.

Sylwester Bartczak

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Pisanka Jaworzyna Śląska

XXI Konkurs Wielkanocny w formie cyfrowej

Koronawirus Jaworzyna Śląska

Kolejne ograniczenia w całym kraju