w

Koniec roku szkolnego, czas na wakacje

Zakończenie roku szkolnego Gmina Jaworzyna Śląska
Zakończenie roku szkolnego Gmina Jaworzyna Śląska

Epidemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego wyglądało inaczej niż zwykle. W szkołach podstawowych na terenie Gminy Jaworzyna Śląska uroczystość wręczenia świadectw ograniczono do niezbędnego minimum. Osobne godziny rozpoczęcia dla poszczególnych klas, odseparowane miejsca odbierania świadectw, przestrzeganie reżimu sanitarnego.

Rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy ze względu na sytuację epidemiologiczną. Uczniowie, nauczyciele i rodzice musieli zmierzyć się z nowym wyzwaniem, jakie stworzył przed nimi wirus SARSCoV2. Wszyscy wynieśli z tego okresu duże doświadczenie, ale też większość przyznaje, że tęskni do normalnego trybu nauki.

Zakończenie roku szkolnego to zawsze chwila, która uświadamia nam, że pewna część życia zostaje za nami. Szczególnie czują to tegoroczni absolwenci, którzy od września rozpoczną nauką w szkołach ponadpodstawowych. Pożegnanie z nauczycielami i szkołą, to jednocześnie wejście w bardziej dorosły etap życia. Najlepsi absolwenci, tradycyjnie otrzymali specjalne nagrody ufundowane przez władze miasta. Tegoroczni prymusi z Gminy Jaworzyna Śląska to:

  • Angelika Dankowska – Szkoła Podstawowa w Pastuchowie,
  • Aleksandra Zadka – Szkoła Podstawowa w Starym Jaworowie,
  • Oliwia Cieślak – Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej,
  • Aleksandra Cichocka – Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej,
  • Kacper Prymas – Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej.

Miejmy nadzieję, że trudny okres nauki zdalnej jest już za uczniami, nauczycielami i rodzicami. Zgodnie z zapowiedziami, od września w szkołach na terenie całego kraju, zajęcia edukacyjne mają rozpocząć się w dotychczasowej, stacjonarnej formie. Zanim jednak to nastąpi, życzmy uczniom udanych wakacji, absolwentom dostania się do wymarzonych szkół, a nauczycielom i rodzicom odpoczynku od trudów zdalnego nauczania.

Napisane przez Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od dekady portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.

Inwestycje Jaworzyna Śląska

Ponad milion złotych na gminne inwestycje

Mateusz Jopek Ołomuniec Jaworzyna Śląska

I miejsce i rekord Mateusza Jopka w Ołomuńcu