Kolejne zdjęcia filmowe w Jaworzynie

bocznica film

Muzeum Kolejnictwa i bocznica kolejowa prowadząca z Jaworzyny Śląskiej do Pastuchowa po raz kolejny będą planem zdjęciowym. Tym razem kolejowy szlak, który prowadził kiedyś do byłej Cukrowni Pastuchów oraz Muzeum staną się tłem dla serialu „Dom pod dwoma orłami”. Na bocznicy powstaje prowizoryczna stacja kolejowa, na której zagra oczywiście największa jaworzyńska gwiazda filmowa, czyli parowóz TKt48-18.

Serial powstaje na zamówienie Telewizji Polskiej, a jego reżyserem jest Waldemar Krzystek. W serialu mają zagrać tacy aktorzy jak Andrzej Seweryn, Adam Ferency, Artur Żmijewski, Jan Frycz, Małgorzata Zajączkowska, Agnieszka Mandat.

fot.: Łukasz Romaniecki

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.