Kiedy otworzą Przedszkole i Bibliotekę?

Koronawirus Jaworzyna Śląska

Po pierwszym majowym weekendzie mają zostać zniesione kolejne ograniczenia związane z COVID-19, w tym ograniczające działalność przedszkoli i żłobków (od 6 maja) oraz bibliotek publicznych i muzeów (od 4 maja).

W gminie Jaworzyna Śląska przewiduje się otwarcie Przedszkola Samorządowego, żłobka w Jaworzynie Śląskiej oraz oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych w Pastuchowie oraz Starym Jaworowie od dnia 18 maja 2020 r. Termin ten może ulec jednak przesunięciu ze względu na sytuację epidemiologiczną zarówno w kraju, jak i w gminie. Przez ten okres dwóch tygodni Władze Gminy w konsultacji z Dyrektorami, Pracownikami, mają podjąć takie działania, mające na celu przygotowanie obiektów pod względem reżimu epidemiologicznego. Placówki mają zostać otwarte po zapewnieniu bezpiecznego korzystania z nich zarówno przez Dzieci, ale także Pracowników przedszkoli oraz żłobka.

Jaworzyńska instytucja kultury, Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, wystąpiła do organizatora o określenie terminu otwarcia Biblioteki dla czytelników. Biblioteka zostanie otwarta po spełnienia wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, określonych przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym. Dokładny termin otwarcia i warunki korzystania ze zbiorów Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej ma zostać podany niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedniej decyzji.

Od 4 maja otwarte zostaną otwarte stadiony, boiska oraz inna otwarta infrastruktura sportowa. Otwarte mają zostać centra handlowe i hotele. Po 4 maja będzie można, w trakcie kolejnych weekendów, zrobić niezbędne zakupy w marketach budowlanych. Potrzebujący będą mogli skorzystać z rehabilitacji leczniczej.

źródło: SOKiBP, FB: G. Grzegorzewicz, Bieżące informacje na temat epidemii koronawirusa i choroby COVID-19, https://www.gov.pl/web/koronawirus

nv-author-image

Sylwester Bartczak

Portal www.jaworzynka.info prowadzę od października 2010 r. w ramach prywatnej pasji do dziennikarstwa, fotografii i dostępnego wolnego czasu. Od prawie dekady lat portal jest częścią historii lokalnej społeczności Gminy Jaworzyna Śląska i cieszę się, że stał się kroniką wydarzeń ostatnich lat. Mam nadzieję, że przeglądanie tej strony sprawia wszystkim osobom kochającym Gminę Jaworzyna Śląska dużo radości.